Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Teslimat Koşulları

Teslimat Koşulları

MADDE 7- SEVKİYAT/TESLİMAT

Sevkiyat:

Sevkiyat kargo ile yapılacaktır. Kargo bedeli ALICI’ya aittir. Sipariş Onay mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo Şirketine verilir.

Gün içerisinde verilen siparişler aynı gün veya en geç ertesi gün MNG Kargo’ya teslim edilir.

#Pazar günleri, ulusal bayram ve genel tatil günlerinde gelen siparişler, siparişin verildiği günü takip eden ilk iş günü kargoya teslim edilir.

Teslimat:

Ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo ile adresinize teslim edilecektir. Teslimat süresi; Sipariş Onay mailinin gönderilmesinden ve ürün/ürünlerin MNG Kargo’ya tesliminden sonra 2-10 iş günüdür. 

Ürün/ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde gecikme olabilir. Ürün/ürünler, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Özidaş Sanayi Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz.

Belirtilen günler içerisinde, ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için satış temsilcisine telefon ya da e-mail yoluyla ulaşılması halinde, şirket etkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurulması, teslimat yapılacak adreste bulunulması önemle rica olunur.

Teslimatı yapacak olan kargo firmasının, ürün/ürünleri ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürün/ürünlerin ALICI’nın işbu sözleşmede belirtilen teslimat adresine teslim edilememesinden dolayı Özidaş Sanayi Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz.

Özidaş Sanayi Ticaret A.Ş., mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar ve stok problemleri nedeniyle sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresini engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar ödeme şekline bağlı olarak on (10) iş günü içerisinde banka hesabına veya kredi kartına iade edilir.

Zarar Görmüş Paket Durumunda;

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise ALICI, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkına sahiptir. Paket, ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Özidaş Sanayi Ticaret A.Ş.’ye bildirilmelidir. Bu durumda, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçilecektir.

Back to Top